- Program do pobrania
- Filmy od A do Z
- Gala otwarcia
- Gala zakończenia
- ON AIR
- SHORTCUT
- FROM POLAND
- MISTRZOWIE. Costa Gavras
- FOCUS. Julia Jentsch
- NOWE KINO GRUZIŃSKIE
- FORWARD!
- CAMP NOT DEAD
- FORUM 09/10
- LINDA SPECIAL
- POWER OF REALITY
- CULTURAL EXCHANGE
- Akademia Filmu Europejskiego
- LOKALIZACJE
- OPEN SPACE
- FILMOGRANIE
- Fundusze Filmowe (RFF)
- IDŹ POD PRĄD – koncert
- eNeRDe loves tofifest
- Instytut B61
„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze!
Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »
Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”
Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »
„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską
W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »
Marek
Marek · reż. Dariusz Gackowski
Polska 2008, 3’
Reżyser żartuje, że o tym filmie dłużej się opowiada niż się go ogląda. Faktycznie, to bardziej mini-etiuda, niż film. Krótka opowieść o Marku Andruszewskim, niewidomym muzyku i autorze podręczników napisanych Brailem, napawa optymizmem. Jeżeli ktoś straci wzrok i nie palnie sobie w głowę, to już jest dobrze mówi bohater i to klucz do tej historii — opowieści o człowieku, który znalazł swoją drogę w życiu, mimo nieszczęścia jakie go dotknęło.
Reżyser: | Dariusz Gackowski |
Grupa młodych dokumentalistów z Bydgoszczy — Darek Gackowski, Krzysztof Nowicki, Monika Paprzycka. „Trójca”, ale czy święta? Na pewno świetna w popularyzacji filmu niezależnego. Zarówno jako twórcy, jak i animatorzy pokazów filmowych. Dariusz Gackowski to przede wszystkim fotografik; w filmie niezależnym próbuje swoich sił w dokumencie. Na różnych polskich festiwalach pokazywany był ostatnio jego Marek o trudnej sztuce życia codziennego osoby niewidomej. Krzysztof Nowicki, kolejny z współtwórców Koloroffonu, to autor znany już bywalcom niezależnych festiwali — w Ostródzie zrealizował bardzo ciekawy dokument o subkulturze reggae Reggae to moje życie (2008).
Poza wielkim ekranem, poza szeroką dystrybucją multipleksów tworzy się i rozprzestrzenia niezależna sztuka filmowa pełna emocji i pasji — tak mówią o swojej sztuce Koloroffonowcy.