Aktor, reżyser, scenarzysta, wokalista i charyzmatyczny lider grupy Dr Misio. Urodził się w 1969 roku w Strzelcach Opolskich. Wydział Aktorski wrocławskiej filii PWST ukończył w 1992 roku. Po studiach występował w Operetce Warszawskiej (1993–1994), a później w Teatrze Rampa w Warszawie (1997–2000). Grał w takich produkcjach, jak: Jak to się robi z dziewczynami, Rozmowy nocą, Jesteś Bogiem czy Polskie gówno. Od lat zajmuje się także dubbingiem. W ostatnich latach występuje w najlepszych polskich filmach: w dwóch produkcjach Macieja Pieprzycy — Chce się żyć (2013) i Jestem mordercą (2016), w Sztuce kochania Marii Sadowskiej (2017), Najlepszym Łukasza Palkowskiego (2017) i Cichej nocy Piotra Domalewskiego (2017). Najbardziej charakterystyczne role gra w filmach Wojciecha Smarzowskiego, m.in. w Weselu (2004), Domu złym (2009), Drogówce (2013), Pod Mocnym Aniołem (2014), Wołyniu (2016) i Klerze (2018). Jest aż czterokrotnym laureatem Polskiego Orła. Sam wyreżyserował dwa filmy fabularne ― Prostą historię o miłości (2010) i Prostą historię o morderstwie (2016).
Urodzona w 1976 roku reżyserka, scenarzystka, piosenkarka, kompozytorka, aranżerka i producentka. Ukończyła Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Ma na swoim koncie wiele teledysków, zrealizowanych m.in. dla Kasi Nosowskiej i Renaty Przemyk. Jako wokalistka nagrała takie albumy, jak: Tribute to Komeda (2006), Demakijaż (2009), Jazz na ulicach (2014) i Początek nocy (2020). Wyreżyserowała także krótkometrażowy film fabularny Demakijaż oraz wielokrotnie nagradzany pełny metraż Dzień kobiet. Jest laureatką Nagrody im. Janusza Morgensterna „Perspektywa” przyznawanej najbardziej obiecującym, debiutującym reżyserom i była nominowana do Nagrody Filmowej im. Andrzeja Munka w kategorii „debiut reżyserski”. Jej najsłynniejszym do tej pory obrazem jest biograficzny film o znanej polskiej seksuolożce Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Obecnie pracuje nad dwoma produkcjami — Dziewczyny z Dubaju i Miłość na pierwszą stronę. Była jurorką w czterech edycjach popularnego programu Voice of Poland.
Urodził się w 1985 roku w Bois-Bernard we Francji, a wychowywał w Szwajcarii. Uczęszczał na kursy Sztuk Dramatycznych organizowane przez Konserwatorium Muzyczne w Genewie. W 2008 ukończył Wyższą Szkołę Teatralną w Saint-Étienne we Francji. Po studiach grał na deskach francuskich i szwajcarskich teatrów m.in. Théâtre du Trèfle w Poitiers, Comédie de Reims, Théâtre Saint-Gervais w Genewie. Karierę filmową rozpoczynał, grając w filmach i serialach francuskich. Na dużym ekranie zagrał dziennikarza Roberta w dramacie Marcina Bortkiewicza Noc Walpurgi (2015). W historycznym dramacie sensacyjnym Władysława Pasikowskiego Kurier (2019) wcielił się w postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Zagrał także w filmie Geniusze, znanym na świecie jako Adventures of a Mathematician, który swoją premierę miał na festiwalu w Palm Springs. Do polskiego teatru zaprosił go m.in Iwan Wyrypajew do sztuki Irańska konferencja.
Urodził się w 1983 roku w Łomży. Jest aktorem i reżyserem. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Zamiejscowy w Białymstoku, gdzie uzyskał dyplom aktora sztuki lalkarskiej w 2006 roku), Wydział Aktorski PWST w Krakowie (2009) oraz Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku reżyseria filmowa (2016). Jako aktor występował na deskach Teatru Wybrzeże. Od 2010 roku zrealizował kilkanaście etiud szkolnych i filmów krótkometrażowych, takich jak Obcy, Człowiek bez właściwości, Jedyne wyjście, Chwila czy 60 kilo niczego. Jego fabularnym debiutem był film Cicha noc (2017), zdobywca m.in. Złotych Lwów na Festiwalu z Gdyni i Orłów za najlepszy film. Druga pełnometrażowa produkcja Domalewskiego — Jak najdalej stąd — na gdyńskim festiwalu zdobyła Złote Lwy za scenariusz. W 2021 roku wraz z Kaliną Alabrudzińską wyreżyserował głośny serial Sexify, wyprodukowany przez Netfliksa.
Urodziła się w Bydgoszczy w 1981 roku. Ukończyła PWST w Krakowie. Jej debiutem ekranowym była komediowa Pogoda na jutro w reż. Jerzego Stuhra. W 2004 roku zagrała w obsypanej nagrodami etiudzie Agnieszki Smoczyńskiej 3 Love, a w 2006 roku przyszła pierwsza jej doceniona przez krytyków rola w Odzie do radości. W 2009 roku była nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Zagrała wówczas jedną z najważniejszych swoich dotychczasowych ról w filmie Wojna polsko-ruska w reż. Xawerego Żuławskiego. Złote Lwy przyniosła jej kreacja w Ki w reż. Leszka Dawida. Wcielała się niejednokrotnie w role komediowe, m.in. w Listach do M. (2011) i Listach do M. 2 (2015). Zagrała także w takich produkcjach, jak: Sala samobójców (2011) w reż. Jana Komasy, Plan B w reż. Kingi Dębskiej, Ciemno, prawie noc w reż. Borysa Lankosza, Serce nie sługa w reż. Filipa Zylbera czy Amatorzy w reż. Iwony Siekierzyńskiej. Od kilku lat prowadzi elitarną szkołę aktorską AktoRstudio.