Grażyna Błęcka-Kolska urodziła się w 1962 roku w Łodzi. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ma na koncie role w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych, w latach 80. i 90. grała także deskach teatrów — w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie, „Drugie Studio Wrocławskie” i w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Występowała również w Teatrze Telewizji. Najbardziej znana jest z kultowej serii czterech filmów Kogel-mogel (1988, 1989, 2019, 2022). Stworzyła niezapomniane kreacje w dziełach Jana Jakuba Kolskiego — Jańcio Wodnik (1993), Cudowne miejsce (1994, nagroda za główną rolę kobiecą na FPFF w Gdyni), Pornografia (2003), Jasminum (2006, Złota Podkowa na FF „Wakacyjne kadry” w Cieszynie) czy Afonia i pszczoły (2009, nagroda za najlepszą rolę kobiecą na Międzynarodowym Forum Filmowym „Złoty Rycerz” w Moskwie), Republika dzieci (2021). Za fenomenalną rolę w filmie Ułaskawienie otrzymała nagrodę na FF w Gdyni w 2018 roku.
Marcin Bortkiewicz jest reżyserem filmowym i teatralnym, a także scenarzystą i dramaturgiem oraz aktorem. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Na jego twórczość, składają się filmy krótkometrażowe, jak i pełnometrażowe, a wszechstronny kunszt reżyserski ujawnia się w produkcjach zarówno dokumentalnych, jak fabularnych. Zadebiutował w roku 2009 krótkim metrażem pt. „Nauczanie początkowe”, nagrodzonym przez jury na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
W 2012 roku jego „Portret z pamięci” zrealizowany przez Studio Munka w ramach programu „30 Minut” był pokazywany w ramach prestiżowej sekcji Directors’ Fortnight na 65. Festiwalu Filmowym w Cannes. Pełnometrażowy debiut „Noc Walpurgi” to wyjątkowa historia, która zachwyciła krytyków i publiczność. Film wielokrotnie nagradzano m.in. na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i zagranicą m.in. na festiwalach w Los Angeles i Paryżu.
„Tonia” to najnowszy film fabularny w karierze reżysera, który miał swoją premierę w roku 2022.
Magdalena Czerwińska urodziła się w 1978 roku w Toruniu. Jest aktorką filmową, serialową i teatralną. Ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i na stale jest związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Na swoim koncie ma współpracę z największymi reżyserami polskiego kina. Wyraziste i niezwykłe kreacje stworzyła m.in.: w „Bogach” Łukasza Palkowskiego w „Wojnie polsko-ruskiej” Xawerego Żuławskiego, „Krecie” Rafaela Lewandowskiego w „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego. W serialach aktorka często wciela się w nieszablonowe role silnych kobiet m.in w „Behawioryście”, „W głębi lasu” czy „Klangorze”. Dwukrotnie była nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Jest laureatką Flisaka Tofifestu – nagrody Prezydenta Miasta Torunia. Na Festiwalu Filmowym „Opolskie Lamy” otrzymała Nagrodę Specjalną Jury za rolę w filmach „Spitsbergen” Michała Szcześniak oraz w etiudach „Żabi Król” i „Powrót”.
Katarzyna Klimkiewicz urodziła się w 1977 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, była także stypendystką Binger Film Institute w Amsterdamie. Katarzyna Klimkiewicz jest członkinią, m.in. Stowarzyszenia Filmowców Polskich - od 2022 roku zasiada w Zarządzie Głównym SFP oraz Europejskiej Akademii Filmowej.
Wspólnie z Andrew Friedmanem zrealizowała film dokumentalny „Wasserschlacht — Wielka Wojna Graniczna”, który podczas Berlinale w 2007 roku otrzymał Berlin Today Award. „Hanoi-Warszawa’ to krótkometrażowy film artystki, który został uznany i wielokrotnie nagradzany w kraju i na świecie, w tym za krótki metraż Europejską Nagrodą Filmową.
Jej debiut reżyserski pt. „Zaślepiona”, zrealizowany w Wielkiej Brytanii, został uznany za jeden z najciekawszych i najlepszych polskich filmów w 2013 roku.
Najnowszy film Katarzyny Klimkiewicz zainspirowany życiem Kaliny Jędrusik ze wspaniałą kreacją aktorską Marii Dębskiej pt. „Bo we mnie jest seks” zachwycił krytyków i szturmem podbił serca widzów.
W 2012 roku wyreżyserowała film Zaślepiona, a w 2013 roku krótki metraż pt. Wyspa wraz z chilijską reżyserką Domingą Satomayor Castillo. Pracowała jako reżyserka także przy serialach Czas honoru, Nie rób scen, Pierwsza miłość czy BrzydUla 2. W 2021 na ekrany kin wszedł film Bo we mnie jest seks, który Katarzyna Klimkiewicz wyreżyserowała i do którego napisała scenariusz.
Adam Woronowicz jest aktorem teatralnym i filmowym. Urodził się w 1973 roku w Białymstoku. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest artystą, który potrafi stworzyć niezwykłe role, które na długo pozostają w pamięci widza. Wszechstronny talent pozwala artyście podbijać ekrany telewizyjne i kinowe, a także zaskakiwać na deskach teatralnych. Jego kariera nabrała szczególna tempa po znakomitym występie w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. Aktor współpracował z wieloma wybitnymi polskimi reżyserami, m.in.: Krzysztofem Warlikowskiem i Grzegorzem Jarzyną w teatrze, w filmie z kolei u Marcina Wrony, Borysa Lankosza, Marka Koterskiego, Marcina Koszałki, Filipa Bajona, Kingi Dębskiej czy Łukasza Palkowskiego i u wielu wielu innych.
Za swoje znakomite aktorskie kreacje Adam Woronowicz był wielokrotnie nagradzany zarówno na festiwalach polskich, jak zagranicznych.