Urodzony w 1961 roku w Brzezinach koło Łodzi popularny i wszechstronny aktor filmowy oraz teatralny, a także doceniany autor muzyki i tekstów piosenek. Absolwent szkoły muzycznej oraz Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Podczas studiów związany z Poznańskiem kabaretem TEY, wielokrotnie brał również udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.. Jego debiutem filmowym była rola Ryśka w Wielkiej majówce (1981) K. Rogulskiego, która wpłynęła na jego decyzję dotyczącą zdawania do szkoły filmowej. W latach 1985–1997 związany był z Teatrem Studio w Warszawie, a od 1997 z Teatrem Narodowym w Warszawie. Laureat licznych nagród, m. in. Nagrody im. Zbigniewa Cybulskiego oraz dwukrotny zdobywca nagrody za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (lata 1994 oraz 2006). Współpracował z wieloma cenionymi polskimi reżyserami — Krzysztofem Kieślowski, Andrzejem Wajdą i Wojciechem Jerzym Hassem. W kwietniu 2008 roku został Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Jako wykładowca piosenki aktorskiej poświęca również czas na działalność pedagogiczną.
Studiowała w Instytucie Sztuki, Teatru i Kinematografii im. I.L. Caragiale, gdzie uzyskała dyplom z kinematografii i zrobiła doktorat w przedmiocie sztuka, kino i media.
Międzynarodową uwagę zwrócił niedawno jej drugi film pełnometrażowy — Crulic. Droga na drugą stronę (Crulic drumul spre dincolo) — którego jest reżyserem, scenarzystą i producentem. Ta utrzymana w kafkowskim stylu kombinacja narracji autobiograficznej i formy eksperymentalnej zdobyła wyróżnienia na wielu festiwalach filmowych, między innymi w Locarno, londyńskim BFI, w Annecy, Warszawie, Kopenhadze, Pusan oraz festiwalu New Directors/New Films w Nowym Jorku. Film otrzymał prestiżową nagrodę Cristal Award podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy oraz ponad 15 innych nagród na innych festiwalach.
W 2008 roku Anca Damian zrobiła swój pierwszy pełnometrażowy film Crossing Dates (Intalniri incrucisate, 2008), będąc jednocześnie jego reżyserem, scenarzystą i współproducentem. Film był pokazywany w czasie festiwali w Pusan, Chicago, Goa, Cottbus, Göteborgu i Rzymie. Anca pracowała wcześniej jako reżyser, scenarzysta i producent przy kilku filmach dokumentalnych dotyczących sztuki, a także jako operator zdjęć przy dwóch filmach pełnometrażowych.
Piotr Kletowski urodził się w 1975 roku. Jest filmoznawcą i adiunktem na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Kulturoznawstwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja-Frycza Modrzewskiego, a także założycielem i wykładowcą Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej. Jest autorem licznych publikacji na temat filmu m. in. monografii Takeshiego Kitano (Śmierć jest moim zwycięstwem — kino Takeshiego Kitano, Kraków 2001), Stanleya Kubricka (Filmowa Odyseja Stanleya Kubricka, Kraków 2006), kina japońskiego (Sfilmować duszę, krótka historia kina japońskiego, Kraków 2006) oraz pionierskiej analizy dorobku głównych kinematografii dalekowschodnich (Kino Dalekiego Wschodu, Warszawa 2009). Wraz z Piotrem Mareckim przeprowadził kilka wywiadów - rzek z mistrzami polskiego kina autorskiego: Andrzejem Żuławskim (Warszawa, 2008), Grzegorzem Królikiewiczem (Kraków, 2011) i Piotrem Szulkinem (Kraków, 2012). Założył, działającą od 2005 r., Otwartą Akademię Kina Japońskiego przy Centrum Kultury i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. Współpracuje z „Kinem”, „Kwartalnikiem filmowym” i „Ha!artem”. Prowadzi bloga na stronie „Rzeczpospolitej” (blog.rp.pl/kletowski/). Programuje także Dyskusyjny Klub Filmowy przy Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.
Rachel Lang urodziła się w 1984 roku we francuskim Strasburgu. Przez dwa lata łączyła studia filozoficzne na uniwersytecie z nauką w Akademii Sztuk Dramatycznych w Strasburgu, a następnie wstąpiła do belgijskiej Szkoły Filmowej IAD (Institut des Arts de Diffusion) w Louvain La Neuve. Jej krótkometrażowa forma dyplomowa Pour toi je ferai bataille (Będę walczyć dla ciebie, 2010) otrzymała nagrodę Srebrnego Lamparta podczas MFF w Locarno. Jej kolejny film Les Navets Blancs empechent de dormir (White Turnips make it hard to sleep, 2011) zdobył nagrodę im. Ingmara Bergmana na MFF w Uppsali. Oba filmy krótkometrażowe są częścią trylogii.
We współpracy ze studiem ChevalDeuxTrois z Francji oraz belgijskim Tarantula, Rachel przygotowuje się aktualnie do nakręcenia pierwszego filmu pełnometrażowego, który będzie stanowić zwieńczenie całej trylogii.
Urodzony w 1977 roku we Wrocławiu polski happener, reżyser, aktor i scenarzysta, z wykształcenia dziennikarz. Uważany jest za jednego z najciekawszych i najoryginalniejszych przedstawicieli polskiego kina niezależnego, wystąpił w wielu kultowych filmach tego nurtu (m. in. Bolączka sobotniej nocy, Krew z nosa), co przyniosło mu miano ikony polskiego OFFu oraz liczne nagrody, m. in. OFFskara za rolę Pabla w Krwi z nosa w 2005r. i wyróżnienie jury za Ugór oraz Homo Father w Konkursie Kina Niezależnego podczas 30. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Charakterystyczną cechą jego filmów jest czarny i często specyficzny humor. Wyreżyserowany przez niego krótkometrażowy Marco P. i złodzieje rowerów (2005) był wielokrotnie doceniany podczas prestiżowych festiwali i przeglądów kina niezależnego. Współpraca z muzykiem i fotografem Filipem Zawadą zaowocowała wspólnym wyreżyserowaniem ponad 10 filmów krótkiego metrażu. Pierwszą pełnometrażową produkcją Bodo Koxa był Sobowtór, który swoją premierę miał w 2006 roku. Najnowszy film w reżyserii Koxa to Dziewczyna z szafy, z rolą pochodzącego z Torunia Piotra Głowackiego.