Stefan Kitanov otrzymał dyplom z ekonomii na Uniwersytecie Ekonomii Narodowej i Międzynarodowej w Sofii (1984 r.) oraz z przedmiotu krytyka filmowa na Narodowej Akademii Sztuki Filmu i Teatru (NATFA) w Sofii (1991 r.). W latach 1993–1994 mieszkał i studiował w Wielkiej Brytanii, gdzie studiował zarządzanie sztuką na Uniwersytecie De Montfort w Leicester. W latach 1992–1999 pracował jako dyrektor i twórca programowy w Cinema House. Po powołaniu do życia własnych wytwórni filmowych: RFF International (1994 r.) i Art. Fest (2001 r.) Kitanov rozpoczął organizowanie w Bułgarii corocznych festiwali filmowych. Jako dyrektor i producent jest autorem takich wydarzeń, jak Music Film Fest (w 1997 r. i 1998 r.), Sofia Music & Film Fest (w 1999 r. i 2000 r.) oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sofii (od 2001 r.). W 2003 r. Kitanov został zaproszony do jury Opera Prima w Wenecji. W 2004 r. został przewodniczącym jury Europa Cinemas w sekcji Directors' Fortnight na MFF w Cannes oraz członkiem jury głównego na MFF w Wiesbaden. Stefan Kitanov jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Zajmuje się również dystrybucją filmów. Od listopada 2003 r. kieruje działalnością Cinema House w Bułgarii.
Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za wybitne osiągnięcia artystyczne”. Laureatka programu „Mój Talent dla Polski”, zdobywczyni Złotego Pióra przyznawanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jej dotychczasowe krótkometrażowe filmy fabularne — Aria Diva, 3 love i Kapelusz — zdobyły kilkadziesiąt nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Jej pierwszy film fabularny pt. Córki Dancingu otrzymał nagrodę za najlepszy debiut reżyserski na tegorocznym festiwalu filmów fabularnych w Gdyni.
Urodził się w 1987 roku. Studiował filmoznawstwo i krytykę literacką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jeszcze w trakcie studiów publikował na łamach „Filmu”, „Kina”, „Dziennika Polskiego” i „Zwierciadła”. Na trzecim roku studiów został redaktorem działu film w kwartalniku „Fragile”. Po roku podjął pracę jako redaktor działu film portalu Onet.pl. Następnie rozpoczął pracę w redakcji Stopklatki, najpierw jako redaktor, następnie szef działu recenzji, by w końcu zostać redaktorem naczelnym. Po rozstaniu z portalem skupił się na dziennikarstwie i animowaniu kultury. Jest jurorem, moderatorem dyskusji i spotkań z twórcami festiwali filmowych. Współpracuje z Polskim Radiem. Wykłada na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Dla Polskiego Radia, TVP i „Magazynu Filmowego” relacjonuje festiwale w Berlinie, Teheranie, Cannes czy Wenecji. Zakochany w kulturze Iranu.