George Ovashvili to reżyser filmowy urodzony w Tbilisi. W 1996 roku ukończył Wydział Filmu w gruzińskim Państwowym Instytucie Kina i Teatru, a w 2006 roku kurs reżyserii filmowej na Nowojorskiej Akademii Filmowej w Universal Studios. Ma na koncie kilka przejmująco wysmakowanych filmów krótkometrażowych, a najważniejsze z nich to MzerisDoneze (Eye Level), za który zdobył na Berlinale w 2005 roku nagrodę w postaci stypendium na Nowojorskiej Akademii Filmowej oraz Nagrodę Specjalną Jury Międzynarodowego na MFF w Odense (w tym samym roku), a także Wagonette, który zdobył wyróżnienie specjalne jury na MOLODIST MFF w 1996 roku. Pełnometrażowy debiut zrealizował w 2009 roku — był nim film Drugi brzeg. Pokazywano go na ponad 100 międzynarodowych festiwalach filmowych w ponad 50 krajach, gdzie zdobył około 50 nagród. Drugi film pełnometrażowy autorstwa Ovashviliego — Wyspa kukurydzy (2014) — zdobył nagrodę główną Kryształowego Globusa na 49. edycji MFF w Karlowych Warach. W 2015 roku film Wyspa kukurydzy dostał się na listę dziewięciu najlepszych filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Do tej pory pokazano go już na ponad 70 międzynarodowych festiwalach filmowych w różnych krajach, co przyniosło mu 33 nagrody. W chwili obecnej reżyser pracuje nad dwoma nowymi projektami: Khibula (2017) oraz The Pass (2018).
Gabriela Muskała urodziła się w Kotlinie Kłodzkiej. W teatrze debiutowała jako studentka łódzkiej Filmówki tytułową rolą w musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza” (1992 - teatr Powszechny w Łodzi). Jednym z jej ulubionych reżyserów jest Mariusz Grzegorzek, u którego w 1999 r zadebiutowała główną rolą w filmie „Królowa aniołów”. Zagrała też wiele nagradzanych ról w reżyserowanych przez niego sztukach teatralnych. W 2011 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę za drugoplanową rolę w dramacie psychologicznym „Wymyk” w reż. Grega Zglińskiego. Rok później została wyróżniona Jantarem za główną rolę kobiecą w komedii „Być jak Kazimierz Deyna” (reż. Anna Wieczur -Bluszcz) na Koszalińskim Festiwalu „Młodzi i Film”. Dużym sukcesem okazał się film „Moje córki krowy” w reżyserii Kingi Dębskiej (2015). Za jedną z głównych ról w tym filmie była nominowana do Orła (Polskiej Nagrody Filmowej). Popularność przyniosły jej role w serialach TvP: „Londyńczycy”, „Głęboka woda” i „Paradoks”. Jej sztuki („Podróż do Buenos Aires” i „Daily Soup”) pisane razem z siostrą Moniką pod pseudonimem Amanita Muskaria zostały przetłumaczone na wiele języków i od lat grane są z powodzeniem w Polsce i za granicą.
Bartosz Warwas urodził się w 1978 roku w Krakowie. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, a od 2006 roku studiował na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Zrealizowane przez niego etiudy studenckie znalazły się w programie licznych festiwali na wszystkich kontynentach. W 2013 roku zrealizował film dyplomowy pt. Jaskółka, który jest drugim — po Rysopisie Jerzego Skolimowskiego z 1964 roku — pełnometrażowym filmem fabularnym zrealizowanym w ramach szkolnego programu dydaktycznego. Warwas pracował jako drugi reżyser przy filmach Grzegorza Królikiewicza i Łukasza Barczyka. Był uczestnikiem organizowanego przez festiwal w Berlinie programu Berlinale Talents (2016), jest też stypendystą Programu Nipkowa, zakładającego prace rozwijające kolejny projekt w Berlinie. Już niedługo, 14 lutego 2017 roku, rozpoczną się zdjęcia do jego drugiego filmu pt. Droga przez las.